Artykuły

Recenzja - 4 Seasons - Logic of Nature

Pomimo tego, że gry mobilne oferują tytuły w coraz większej liczbie i przeznaczone są dla coraz szerszego grona odbiorców, to osobiście nadal traktuję te produkcje jako plomby w ubytkach czasu. Zwykle zdarza mi się w nie grać w sytuacjach nudnego wykładu, szkolenia itp. A z racji tego, że nudzę się rzadko, to rzadko odpalam gry na telefonie. Zawsze jednak z rozkoszą witam tytuły, które potrafią pokazać, że mobilki oferują gry, dla których warto uruchamiać telefon częściej.

 

Gra 4 Seasons - Logic of Nature jest tworem trzyosobowego zespołu z Wrocławia i na pierwszy rzut oka wydaje się być pewną mutacją znanych z telefonów gier logicznych. Zadaniem gracza jest układanie klocków i dopasowywanie ich do odpowiednich kształtów pojawiających się na mapach. Rozwiązanie znane i eksplorowane przez wiele tytułów jest fajne i potrafi dać satysfakcję z zabawy. Co prawda mechanika znana z dziecięcych zabawek – dopasuj klocek do dziury w odpowiednim kształcie może wydać się niektórym osobom nieco infantylna, to jednak z każdym poziomem trudność ich układania rośnie. Pojawiają się warstwy, które dopiero po zastosowaniu odpowiednich klocków ukażą kształty, w które zastosujemy inne klocki. Celem jest naturalnie wyczyszczenie planszy w 100%. Rosnący poziom trudności zachęca do dalszej zabawy.

4 Seasons to jednak nie tylko prosta układanka tetrisopodobnych obiektów. Poziomy przełożone są planszami, na których śledzimy rozmowę natury z krukiem. Dialog dotyczy natury ludzkiej, jest pełen filozoficznych pytań i refleksji. Gra Wrocławian zatem nie tylko pozwala rozruszać się mózgownicy, jak i gra na strunach duszy.

Wykonanie techniczne gry jest poprawne. Mapy i plansze dialogowe są zrobione nieźle, choć można na telefonach znaleźć ciekawiej wykonane produkcje. Nie sądzę jednak, by graficzne wodotryski były czynnikiem decydującym o wyborze bądź nie danego tytułu. W przypadku 4 Seasons grafika jest surowa, ale dzięki temu gra zyskuje nieco retro uroku. W tle przygrywa uspokajająca muzyka doskonale wiążąca wszystkie pozostałe elementy.

4 Seasons - Logic of Nature to ciekawa propozycja dla posiadaczy urządzeń napędzanych systemami Windows Phone i Android (wersja na iOS zaplanowana jest na później). Myślę, że warto poświęcić jej nieco uwagi ze względu na to, że gra Wrocławian pokazuje, że nawet ustawianie klocków może mieć głębsze przesłanie i skłaniać do refleksji. Do skorzystania niech zachęci również cena – twórcy postanowili udostępnić ją za darmo dla wszystkich chętnych, a osoby chcące wesprzeć projekt mogą przesłać dobrowolną dotację.  

 

Podobne artykuły

Recenzja - Far Cry: Primal

Recenzja - Far Cry: Primal

Życie we współczesnym świecie nie jest proste. Każdy goni za pieniądzem, nie mamy na nic c...

czytaj więcej
Recenzja - Layers of Fear

Recenzja - Layers of Fear

Po niesamowitym sukcesie P.T. tworu wydanego z połączonych sił Hideo Kojimy i Guillermo del Toro ...

czytaj więcej
Recenzja - SuperHot

Recenzja - SuperHot

Gdybyśmy cofnęli czas o kilka lat  to Super Hot rozpoczynało swój żywot jako jeden z ...

czytaj więcej

komentarzy (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany