Artykuły

Moje top 5 map multiplayer w strzelankach z perspektywy pierwszej osoby

Strzelanki (FPS - w perspektywy pierwszej osoby) w trybie wieloosobowym od kilkunastu lat podbijają serca graczy. Jako jeden z nich przerobiłem prawie każdy tytuł. Mając 35 lat jestem aktywnym zawodnikiem i nadal czerpię ze zmagań sieciowych wiele radości. Jako doświadczony gracz wiem, że we wszelkiego rodzaju shooterach (FPS) bardzo ważne są mapy. Ich balans, rozmaitość, złożoność i oprawa graficzna potrafią przykuć gracza na setki godzin. Podczas mojej "kariery" miałem okazję grac na wielu fantastycznych lokacjach. Oto lista gier i tytułów, które dla mnie są i będą niezapomniane. 

Counter-Strike: De_Dust2

Tej mapy chyba żadnemu graczowi nie muszę przedstawiać. De_Dust2 to najpopularniejsza mapa z całej serii Counter-Strike. Spędziłem na niej setki godzin, rozegrałem setki klanówek. Jest zbalansowana, miodna i chyba nigdy się nie znudzi. Jest to najbardziej rozpoznawalna mapa ze wszystkich strzelanek. Nawet w najnowszej odsłonie Csa cieszy się nawiększą popularnością. Czyżby mapa ideał?

Nie masz z kim grać? Poszukaj partnerów w naszych eventach. Najlepsze promocje na Steam

Day of Defeat - mapa Dod_anzio

Mapa z popularnego moda do Half-Life`a - Day of Defeat. Każdy kto próbował swoich sił w Dodzie, na pewno brał udział w bitwie o Anzio. Mapa dynamiczna, szybka, wymagająca dużego skilla. Długo się zastanawiałem czy nie wybrać dod_donner, jednak dla mnie osobiście Anzio jest znacznie lepsza. Rozegrałem na niej niezliczoną ilość meczy - klanowych, pucharowych i reprezentacyjnych.

Call of duty 4: Modern Warfare - mapa Crash

Inspiracją dla mapy Crash był film Helikopter w ogniu Ridleya Scotta.  Tak jak w filmie na środku mapy mamy rozbity śmigłowiec, wokół którego toczy się akcja. Najlepsza mapa w jaką grałem, w najlepszej z odsłon Call of Duty (szkoda, że seria w tym momencie nie nadaje się do gry) .

Stwórz swoją bibliotekę i buduj z nami bazę gier. Najlepsze promocje na Steam

Quake 2 - The Edge

Quake 2 to pierwsza moja strzelanka online. W tamtych czasach mało kto miał dostęp do internetu. Nieliczni szczęśliwcy mieli stałe łącze przez np. kablówkę. Osobiście próbowałem swoich sił grając na modemie 36600, a później 56k (połączenie do internetu po linii telefonicznej). Nie było to łatwe, gdyż lagi były spore. Alternatywnie rozgrywaliśmy mecze z moim bratem i sąsiadem przez polączenie w sieci lokalnej. Za najlepszą mapę w Quake 2 uznałem q2dm1, czyli The Edge.Fajna do kontrolowania broni, dynamiczna, zróżnicowana - mamy tam podwodny tunel, sporą windę oraz podziemne przejście. 

Battlefield 3 - Operation Metro

Według mnie Battlefield 3 jest najlepszy z całej serii studia DICE. Za najlepszą mapę uważam Operację Metro. Jest wciągająca i bardzo zróżnicowana. Mamy wiele zakamarków w postaci wagonów metro, poczekalni, czy kas biletowych. Wszystko musimy sprawdzić i wyczyścić. Po opanowania stacji wychodzimy na powierzchnię gdzie zmienia się całkowicie klimat walki. Z ciasnych pomieszczeń przenosimy się do miasta. Mapa jest rewelacyjna, momentami ciężka do zdobycia przez team atakujący ale dla chcącego nic trudnego, wystarczy trochę zgrania, osłony i paru medyków.

Szukasz drużyny bądź planujesz nabór? Sprawdź wyszukiwarkę drużyn. Najlepsze promocje na Steam

W tym roku wyszły kolejne gry FPS, które są godne uwagi. Overwatch - tu też już mam potencjalnych kandydatów na ulubione mapy - King`s Row, czy Hanamura które będę pamiętał przez lata. Day of Infamy to kolejny z tytułów z dużym potencjałem. Mapki na Sycylii, czy Comacchio wyglądają na przemyślane i grywalne. Czy staną się kultowe dla tego pokolenia graczy? Czas pokaże.

Rok 2017 również zapowiada się ciekawie. Strzelanki FPS zaczynają odżywać. Wreszcie twórcy gier powracają do tematyki II wojny światowej. Z niecierpliwością czekam na Days of War i Battalion 1944. Mam nadzieję, że sprostają oczekiwanią graczy i poznamy wiele nowych ciekawych mapek.

Na zakończenie tylko pytanie do czytelników. Jakie są Wasze zestawienia top 5 mapek? Czy macie jakieś swoje propozycje? Zapraszam do komentowania!


Fot: Redakcja

Podobne artykuły

Battlefield 1 - recenzja (PC)

Battlefield 1 - recenzja (PC)

Battlefield 1 - kupić, czy nie kupić? Nie wiem jak Wy, ale przez bardzo długi okres czasu zast...

czytaj więcej
Titanfall 2 - Recenzja

Titanfall 2 - Recenzja

Jesień to zawsze gorący okres dla shooterów. To właśnie na okres słoty, deszczów i ...

czytaj więcej
Call of Duty 4: Modern Warfare Remastered recenzja

Call of Duty 4: Modern Warfare Remastered recenzja

Był szalony rok 2007. Konsole i komputery otrzymywały kolejne gorące premiery gier. Halo 3, Biosh...

czytaj więcej
Call of Duty: Infinite Warfare - recenzja

Call of Duty: Infinite Warfare - recenzja

Zgodnie z tradycją w okresie jesienno-przedświątecznym na półkach sklepowych pojawiła się ...

czytaj więcej

komentarzy (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany