Artykuły

Gameshrinowe podsumowanie 2016 roku

Koniec roku to czas podsumowań. Nowych gier w tym roku było sporo. Pojawiło się wiele gier wartych uwagi, dlatego też ekipa Gameshrine.pl podpowiada jakie tytuły w 2016 roku są godne uwagi, na co spokojnie można wydać gwiazdkowe parę złotych, a z czym warto się jeszcze wstrzymać.

Pod koniec marca pojawiła się trzecia część rewelacyjnej serii Dark Souls studia From Software. Gra nie zawiodła oczekiwań fanów, dostaliśmy grę kompletną, piękną, mroczną, klimatyczną, a do tego - tak jak zostaliśmy do tego przyzwyczajeni - trudną. Pojawiło się kilka usprawnień w samej rozgrywce, grafika wygląda cudnie. Dark Souls III dostarczył mi wiele godzin doskonałej zabawy. Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji spróbowania swoich sił w tym świecie, to nie ma na co czekać! 

 

 

Powrót legendy! Nowa odsłona Dooma pojawiła się w maju, czekaliśmy na ten moment od wielu lat. Gra zaoferowała genialny singleplayer. Jako, że nie jestem zwolennikiem tego trybu z zasady, to okazało się, że wciągnał mnie bezgranicznie. Grało się bardzo przyjemnie. Jest klimat, piękną oprawa wizualna i dużo, dużo funu. Ożywają wspomnienia z dzieciństwa. Szkoda, że tryb multiplayer nie jest aż tak dobry...

 

Stwórz swoją bibliotekę i buduj z nami bazę gier. Najlepsze promocje na Steam

 

Również pod koniec maja na półki sklepowe trafiło dzieło studia Blizzard - Overwatch. Gra początkowo miała być strzelanką MMO, powstawała pod tajemniczą nazwą Titan. Projekt upadł, my za to otrzymaliśmy z jego zgliszczy Overwatcha - w trochę innej formie niż twórcy początkowo zakładali. Co z tego wyszło? Tytuł to prawdziwa BOMBA! Tak jak Blizzard ma w swoim zwyczaju, stworzył grę nietuzinkową. Strzelanka z elementami mmo, każda postać ma swój unikalny system rozgrywki - to wielki powiew świeżości w gatunku FPSów. Mimo, że posiada grafikę kreskówkową (co niektórym graczom przeszkadza), to sama rozgrywka jest niesamowita. Wymaga zgrania, koordynacji i komunikacji i oczywiście skilla. Ma wielki potęciał esportowy, ale i casualowi gracze będą się świetnie bawili. Wiele osób właśnie na coś takiego czekało. O wielkości tytuły świadczy fakt, że sporo graczy Counter-Strike`a porzuciło swój ulubiony tytuł na korzyść Overwatcha. Dla mnie bezapelacyjnie zostaje grą roku. 

 

Szukasz drużyny bądź planujesz nabór? Sprawdź wyszukiwarkę drużyn. Najlepsze promocje na Steam

 

Civilization 6 na pewno jest tytułem wartym odnotowania. Kolejna część popularnej serii wnosi sporo świeżości, ale na szczęście nie odbiega zbytnio od oryginału. Gra ma jednak jeden duży mankament - cena. 200 zł za grę na PC to dużo. Mimo, że produkt godny uwagi to poczekałbym na obniżkę ceny...

 

Nie masz z kim grać? Poszukaj partnerów w naszych eventach. Najlepsze promocje na Steam

 

W kategorii najlepszy dodatek 2016 roku otrzymuje World of Warcraft: Legion. Bardzo rozbudowany kontent, zupełnie nowa klasa w postaci Demon Huntera, system artefaktów i skilli PVP bardzo mocno wzbogaciło arsenał dziadka WoWa. Na Legion wróciła bardzo duża rzesza graczy. Pytanie tylko jak długo świeżość przytrzyma przy grze.

 

 

W październiku zawitał do nas nowy Battlefield. Po poprzednich dziełach DICE - Battlefield 4 i Battlefront, byłem bardzo sceptycznie nastawiony do kolejnej produkcji. Kupiłem Battlefield 1 tylko ze względu na fakt, że został umiejscowiony w realiach I wojny światowej. W poprzednich częściach bardzo mnie irytowało urozmaicanie gry różnymi pierdółkami, co w rezultacie psuło produkt. Przedpremierowa beta BF1  utwierdziła mnie w przekonaniu, że po raz kolejny zrobiłem błąd. Po premierze okazało się, że nie jest źle z tym nowym Battlefieldem. Co więcej, jest najlepszym przedstawicielem serii od czasów trzeciej części. Mimo, że cena na premierę nie była zbyt niska, to warto było wydać na nią pieniądze. Battlefielda 1 umieszczam w naszej kategorii niespodzianki roku :)

 

 

To byłoby na tyle, na zakończenie pozostaje nam życzyć wszystkim czytelnikom szczęśliwego nowego roku i wielu niezapomnianych wrażeń (nie tylko growych) w nadchodzącym roku. 

Podobne artykuły

Battlefield 1 - recenzja (PC)

Battlefield 1 - recenzja (PC)

Battlefield 1 - kupić, czy nie kupić? Nie wiem jak Wy, ale przez bardzo długi okres czasu zast...

czytaj więcej
Recenzja - Doom

Recenzja - Doom

W dzisiejszych czasach bardzo ciężko o dobrą strzelankę z pierwszej osoby, która miałaby w...

czytaj więcej
Recenzja - Dark Souls III

Recenzja - Dark Souls III

Trzecia część serii Dark Souls ujrzała światło dzienne. Tytuły należące do serii uważane za ...

czytaj więcej

komentarzy (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany