Artykuły

Plansza & rpg - nowości wydawnicze z mijającego tygodnia

Witajcie! Oto garść nowości z rynku gier planszowych i rpg

City-of-Cthulhu

Cthulhu City

Pelgrane Press zapowiada ciekawy dodatek do systemu Trail of Cthulhu. City of Cthulhu to kampania rozgrywająca się w mieście-molochu - Arkham, konglomeracie powstałym z najstraszniejszych miejscowości z prozy Lovecrafta (Dunwich, Innsmouth, Kingsport i oczywiście miasteczka Arkham). Arkham to wielka metropolia, na pozór zwykłe miasto, skrywające jednak mroczne siły, dekadenckie zepsucie i nieopisane koszmary. Czarne statki w dokach Kingsport, mieszkańcy w których człowieczeństwo tli się już tylko na pozór, labirynt ulic, z którego nie ma ucieczki - wszystkie te przyjemności czekają na zdesperowanych graczy. Trail of Cthulhu to gra w klimatach lovecraftowskich, rozgrywająca się w latach 30-tych XX wieku. Opiera się na mechanice Gumshoe - unikalnym systemie zaprojektowanym do prowadzenia przygód detektywistycznych.

KLIK

Descent Journeys in the Dark

Descent: Journeys in the Dark! - The Chains That Rust

Fantasy Flight Games wydaje rozszerzenie do Descent: Journeys in the Dark! Jest to gra w której jeden z graczy przyjmuje rolę złego gościa kierującego potworami i snującego mroczne plany, podczas gdy reszta grających kieruje śmiałkami zwiedzającymi jaskinie, lochy, starożytne ruiny (generalnie rzecz ujmując - podziemia) i stara się te knowania udaremnić, zabijając przy okazji sporo niewinnych monstrów. W The Chains That Rust herosi uciekają z Mistland, doświadczając po drodze nowych zagrożeń - kart, potworów etc.. Jednocześnie ich postacie dostają nowe możliwości łączenia profesji. Nowe potwory to przede wszystkim duchy-nawiedzacze, zamieszkujące ponure Mistlandy, o rozbudowanych zdolnościach szkodzenia graczom.

KLIK

Imps Devilish Duels

Diabelskie Pojedynki Impów

W kickstarterowych planach wydawniczych Triple Ace Game znalazło się Imps Devilish Duels - prosta i dynamiczna gra o pojedynku impów, rozgrywana przy użyciu 12 kart i puli kości z których każda reprezentuje inny żywioł. Dodatkowo grę można też ściągnąć za darmo z sieci w wersji wydrukuj-to-sam.

KLIK

Deadlands The Cackler

Cackler Graphic Novel

Fani Deadlands już niedługo otrzymają kolejną pozycję do kolekcji. Tym razem jest to powieść graficzna, odsłaniająca kulisy jednej z mrocznych tajemnic Dziwnego Zachodu. Do 11 lipca jest możliwość zamówienia w przedsprzedaży wersji w twardej oprawie

KLIK

Wiedźmin RPG

Wiedźmina koleje losu

Kolejne informacje z Talsorian Games o planowanej grze rpg rozgrywającej się w świecie Wiedźmina. W grze podczas tworzenia postaci będzie można skorzystać z licznych tabelek, które pomogą stworzyć naszej postaci rozwinięty życiorys. Dzięki temu bez wysilania wyobraźni ustalimy gdzie nasz bohater przyszedł na świat, kim byli jego rodzice, jakie były dalsze losy jego rodziny itd. . Rozwiązanie to Talsorian zastosował już przed wielu laty w kultowym Cyberpunk 2020.

KLIK

Vampire Masquarade

Postacie do Wampira

Onyx Path Publishing daje fanom starego, dobrego Wampira dodatek zawierający zestaw trzynastu gotowych postaci. W księżeczce oprócz gotowych kart postaci przedstawicieli każdego z trzynastu klanów będzie też opisana ich historia, podana sugestie do odgrywania i sześć przykładowych koterii do których moga należeć. Całość dostępna na DriveThruRPG.

KLIK

Glorantha: The Gods War

Nowości z Chaosium

Duzo się dzieje w obozie Chaosium. Zapowiadany jest kickstarter dla nowej gry planszowej rozgrywającej się w świecie Runequesta. Mowa tu o Glorantha: The Gods War, grze strategicznej dla od 3 do 5 graczy przyzywających różne istoty, budujących świątynie i kaplice oraz rzucających czary. Graczy czekają różne wyzwania, zbieranie magicznych run,  niszczenie swych wrogów i zajmowanie ich terytoriów. Do dyspozycji graczy kilka frakcji z unikalnymi zdolnościami, jednostkami i zaklęciami. Gra będzie zawierać 36 figurek do samodzielnego pomalowania.

KLIK

Call of Cthulhu - The Derelict

Nowy scenariusz do Call of Cthulhu - The Derelict jest dostępny w wersji drukowanej na Lulu.com. Lususowy jacht Delilah wyrusza w podróż przez Atlantyk do Anglii. Jednak podróż, która miała być przyjemnym relaksem wśród fal, szybko zmienia się w horror.

KLIK

Ilustracje pochodzą ze stron wydawców

Podobne artykuły

Kickstarter - czerwcowa garść nowości

Kickstarter - czerwcowa garść nowości

Dzień dobry, a może dobry wieczór - nie wiem o której Państwo będą czytać ten tekst...

czytaj więcej
Kickstarter news #1 -  kwietniowy przegląd nowości

Kickstarter news #1 - kwietniowy przegląd nowości

Darzbór! Po przejrzeniu nowości na Kickstarterze, chciałbym podzielić się z szanownymi czy...

czytaj więcej
Kickstarter news #2

Kickstarter news #2

Oto kilka nowinek z Kickstartera w dziedzinie gier planszowych: Cavern Tavern W magiczn...

czytaj więcej

komentarzy (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany