Artykuły

Kickstarter - czerwcowa garść nowości

Dzień dobry, a może dobry wieczór - nie wiem o której Państwo będą czytać ten tekst. Po krótkiej przerwie wracam z garścią nowych gier z Kickstartera, które przykuły mą uwagę.

Urban Knights

Ha! Tego jeszcze nie było (przynajmniej ja nie widziałem). Erpeg rozgrywający się w rzeczywistości serialów kryminalnych lat siedemdziesiątych, czyli coś dla prawdziwych koneserów gatunku. Detektywi z fryzurami afro i zabawnymi wąsami, pościgi wielkich samochodów, wybuchy, strzelaniny, śledztwa i tłuczenie się z hukiem po buziach. Prosta mechanika oparta na rzutach pulą k6 i mająca wspierać dynamiczną akcję. Szykuje się niezła zabawa.


 

KLIK

Far East War 1592

Gra strategiczna w klimacie Dalekiego Wschodu. Walka o Półwysep Koreański pomiędzy siłami Japonii a sojuszem Korei z Chinami. Gra rozgrywana na gustownej planszy przedstawiającej sporny teren, podzielony na szesnaście obszarów, o które będą walczyć gracze. Kto na koniec rozgrywki zdobędzie najwięcej obszarów - wygrywa. W grze, oprócz tokenów oznaczających oddziały i ich siłę mamy też żetony i karty generałów, z których każdy ma unikalne zdolności wpływające na przebieg rozgrywki. Warto wspomnieć o ładnej szacie graficznej - porządnie wykonane karty generałów cieszą oczy, w grze używane są też specjalne kostki; dodatkowo możemy zaszaleć i zakupić jeszcze “Zamek kości” czyli drewnianą, orientalną konstrukcję w której będziemy je toczyć. Każda runda rozgrywki jest toczona  w trzech fazach (wsparcie/raport/marsz-walka), dodatkowo są używane specjalne patyczki (czerwone i żółte) do zaznaczenia czy z danego obszaru prowadzimy atak czy tylko wspieramy swoje jednostki (może się skojarzyć z Grą o Tron). Zapowiada się miła strategia.

smiley

KLIK

Prohibition - The miniatures game

Prohibicja to według opisu skirmiszowa gra osadzona w USA w czasach, gdy liczne grupy przestępcze handlowały nielegalnym alkoholem. Widząc opis gry i zdjęcia sympatycznych figurek spodziewałem się, że będzie to rodzaj gry bitewnej, gdzie dwie konkurujące rodziny (włoska i irlandzka) idą na siebie, strzelając z czego popadnie i okładając się kijami, sztachetami i gazrurkami. Tymczasem, jak wynika z zamieszczonych filmików, gra jest bardziej strategiczno-ekonomiczna. Niestety, ciężko się zorientować jak finalnie będzie wyglądać. Na razie mamy zaprezentowane cztery figurki (docelowo w zestawie startowym ma być ich dziesięć) i jako bonus - Al Capone. Są one rozstawione na tle ładnego budyneczku, na pierwszym planie chodnik, z prawej jakaś buda z hamburgerami. To cała diorama, jaką zobaczymy,  więc ciężko stwierdzić jak dokładnie to  się ma rozegrać (domki, jak rozumiem we własnym zakresie). Dodatkowo okazuje się, że każdej figurce możemy w danym tygodniu (rundzie?) przydzielić inne zadanie (Joseph stoi i pilnuje bimbrowni, Johny wiezie bimber i sprzedaje, a Jimmy z konkurencyjnej drużyny atakuje niepilnowaną przez nikogo część włości). Nie zanosi się więc na epicką bitwę, co najwyżej okładanie się drągami. Dodatkowo wspomniani są pomocnicy każdej z rodzin (zarządcy, lekarze, prawnicy), ale w jakiej formie mają się pojawić na polu bitwy - ciężko stwierdzić. Mają też być opcje zarabiania pieniążków i budowania relacji z władzami. Opowiadają o tym kolejne filmiki (znowu z ujęciem domku i czterech figurek) i, będę uczciwy, zasnąłem w trakcie ich oglądania, więc jak ktoś dotrwa do końca będę wdzięczny za informację w komentarzu. Generalnie - figurki wyglądają fajnie, tematyka też, ale jak w to się będzie grało i czy warto - tego nie wiedzą najstarsi górale.


KLIK

White Lightning

Kolejna pozycja z cyklu “spluwą & bimbrem” (to jakaś nowa moda?) Skoro w poprzedniej grze udało się nam uwarzyć bimber, rozprawić z konkurencją i zaprowadzić w swym miasteczku erę prosperity, czas na dostarczenie towaru do spragnionych odbiorców na terenie całych Stanów Zjednoczonych Ameryki (a w praktyce to czterech stanów). Mamy auto, mamy kierowcę, którego możemy wyposażyć w różne pożyteczne gadżety (typu shotgun), skrzynki z alkoholem i pieniążki. Nasz kierowca jeździ, sprzedaje alkohol, unika szeryfa i zarabia pieniążki. Zdobyte fundusze można zainwestować w sprzęt, części do auta i dodatkową aparaturę produkcyjną. Jednocześnie należy uważać na pozostałych graczy, którzy mogą działać na Twoim terenie czy nawet ukraść twój z trudem wydestylowany towar. Gra sprawia wrażenie ciekawej i wartej poznania (a nawet Wrocławia)

 wink

KLIK

I jeszcze  o innych kuźniach zbiórkowych:

Lamokrady

Na PolakPotrafi posucha. Jedyna gra na którą zbierana jest kaska to Lamokrady. Wesoła gierka, w której wcielamy się w hodowcę Lam, Alpak i Gwanako. Hodujemy te sympatyczne stworzenia, ewentualnie podsyłamy Lamokradów, żeby zajumali coś z kolekcji naszych rywali. Dodatkowo wszędzie łażą złośliwe Kaczki, które psują nam szyki, na szczęście do pomocy mamy Dalajlamów - zaganiaczy stad. Wygląda to  na prostą, dynamiczną gierkę z dużą dozą humoru (i przypomina czołówkę Monty Python i Święty Graal - “Reżyseria: 40 specjalnie szkolonych górskich lam ekwadorskich, 6 czerwonych lam wenezuelskich, 142 piejące lamy meksykańskie, 14 północnochilijskich guanaków (blisko spokrewnione z lamą)”) Chciałbym zagrać :)

KLIK

W imię Odyna - wspieram to!

Coś dla fanów Wikingów, Thorgala i sagi Njorla. Na Wspieram.to jeszcze przez kilka dni można dołączyć do szczęśliwych, przyszłych posiadaczy niezwykle klimatycznej gry o rywalizacji pomiędzy zacnymi skandynawskimi łupieżcami, kandydującymi na stanowisko jarla. Bardzo ładna plansza, z licznymi runami i ozdobnikami, piękne karty i zestawy figurek wojowników, wszystko to kusi do przeniesienia się w dawne czasy. Według informacji ze strony jest to gra ekonomiczna typu euro: budujemy statki, budynki, gromadzimy sojuszników i wynajmujemy bohaterów. Gra toczy się, dopóki nie skończą się karty wypraw, wtedy wygrywa gracz z największą ilością punktów chwały. Podsumowując - jaram się jak flota Ragnara.

 

KLIK

 

Zdjęcia pochodzą ze stron:

www.kickstarter.com

polakpotrafi.pl

wspieram.to

 

Podobne artykuły

Kickstarter news #1 -  kwietniowy przegląd nowości

Kickstarter news #1 - kwietniowy przegląd nowości

Darzbór! Po przejrzeniu nowości na Kickstarterze, chciałbym podzielić się z szanownymi czy...

czytaj więcej
Kickstarter news #2

Kickstarter news #2

Oto kilka nowinek z Kickstartera w dziedzinie gier planszowych: Cavern Tavern W magiczn...

czytaj więcej

komentarzy (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany