Artykuły

Kickstarter news na koniec miesiąca

Ahoj! Po raz kolejny wracam z garścią nowinek z Kickstartera. Zerknijmy co nowego warto obejrzeć i ewentualnie wspomóc swymi ciężko zarobionymi środkami finansowymi

Massive Darkness

Zwróciłem uwagę na tę grę podczas poprzedniego przeglądu, ale uznałem ją za mało oryginalną. Obecnie wchodząc na Kickstartera zauważyłem, że projekt wyświetla się jako jeden z popularniejszych w kategorii Gry, więc warto o nim wspomnieć. Otóż jest to ni mniej ni więcej gra, w której gracze wcielają się w bohaterów, wchodząc do podziemi pełnych potworów i penetrują je (uwaga - bez Mistrza Gry!), szukając magicznych gadżetów potrzebnych do ratowania świata. Oczywiście, żeby to osiągnąć po drodze muszą tłuc na kwaśne jabłko Bogu ducha winne potwory. Mamy karty postaci, cudne figurki, możliwości rozwoju zdolności naszych postaci - wszystko to naprawdę piękne, ale oryginalności nie dopatrzyłem się za grosz. Z drugiej strony - czy każda gra ma odkrywać Amerykę? Świetna szata graficzna zachęca do wejścia w posiadanie i szarżę na orka z toporem +5 w ręku.

KLIK

Eternal Essence - Digital CCG

Cyfrowa, darmowa, kolekcjonerska gra karciana. Czyli troszkę wchodzę na poletko moich redakcyjnych kolegów z ich xboxami, plejkami i pecetami. Każdy z graczy buduje siłę swojej talii mając do dyspozycji siedem typów kart, dodatkowo wzmacnianych przez wygrane lub kupione boostery. Twórcy postawili sobie za cel stworzenie najlepszej karcianki na świecie i prezentację uniwersum gry poprzez specjalne kampanie oraz turnieje online. W grze wcielamy się w personę, która potrafi manipulować tytułową Wieczną Esencją tzw. Riftera (Szczeliniarza?). Esencja jest magiczną energią, która może zarówno tworzyć życie jak i je niszczyć. Poszczególne aspekty używanej magii odzwierciedlają karty w różnych kolorach (mhm, ja już to gdzieś widziałem). Projekt zapowiada się ciekawie, warto wspomnieć o bardzo ładnych grafikach ozdabiających karty.

KLIK

Pizza, Spaghetti e Mandolino - The Italian Game

Pomysł na krótką, zabawną gierką którą wymyślili (niespodzianka) gracze z Włoch. Gramy głową jednej z czterech szacownych rodzin i dążymy do przejęcia władzy we włoskim miasteczku. Możemy do uczynić na dwa sposoby - pozbawiając konkurencję majątku bądź też wysyłając bossa konkurencji  na tamten świat. Jak to mawiali w pewnym filmie: “Może być tylko jeden”. Według autorów gry jedna rozgrywka powinna nam zająć od 15 do 25 minut. Wybieramy ród, którym będziemy dowodzić (do wyboru - Batocchio - mechanicy, De Profundis - ludzi kultury, Mazzafavas - hodowcy roślin,  Larucola - restauratorzy ) i  jazda na wroga! W grze używamy 55 specjalnych kart, kilka kostek i żetonów sztabek złota, reprezentujących bogactwo rodzinne. Przykładowa rozgrywka w filmiku demonstracyjnym jest przeprowadzona po italiańsku, niemniej całość wygląda na naprawdę zacną rozrywkę w stylu włoskim.

KLIK
 

Hipsters and Hamsters

Bitewna gra karciana, starcie pomiędzy Hipsterami i Chomikami. Każda ze stron na początku dostaje do ręki cztery karty. Hipsterzy, jako wyzbywający się dóbr materialnych (z wyjątkiem sojowej latte i akcesoriów do pielęgnacji brody) wygrywają jeśli na końcu swojej tury pozbędą się wszystkich kart. Z Chomikami jest rzecz jasna na odwrót - muszą zbierać majątek, aż osiągną minimum osiem kart. W zależności od typu rozgrywki gracze mogą zmieniać deklarowany przez siebie styl gry, raz będąc Hipsterem a raz Chomikiem. Mamy kilka typów kart (object, action,  calamity, comeback), wszystkie ozdobione zabawnymi rysunkami. Grę do domu będzie mogli otrzymać jeśli wpłacimy minimum 18 $

KLIK

Wszystkie zdjęcia użyte w artykule pochodzą ze strony kickstarter.com

 

Podobne artykuły

Kickstarter - czerwcowa garść nowości

Kickstarter - czerwcowa garść nowości

Dzień dobry, a może dobry wieczór - nie wiem o której Państwo będą czytać ten tekst...

czytaj więcej
Kickstarter news #1 -  kwietniowy przegląd nowości

Kickstarter news #1 - kwietniowy przegląd nowości

Darzbór! Po przejrzeniu nowości na Kickstarterze, chciałbym podzielić się z szanownymi czy...

czytaj więcej
Kickstarter news #2

Kickstarter news #2

Oto kilka nowinek z Kickstartera w dziedzinie gier planszowych: Cavern Tavern W magiczn...

czytaj więcej

komentarzy (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany