Artykuły

Kickstarter news #2

Oto kilka nowinek z Kickstartera w dziedzinie gier planszowych:

Cavern Tavern

W magicznym świecie, rozdartym przez wojny pomiędzy pięcioma królestwami, znajduje się jedno miejsce w którym znużony wędrowiec może poczuć się bezpiecznie. W dzikim paśmie wzgórz, głęboko w jaskini ukryta jest tytułowa karczma, gdzie krasnoludy, elfy, halfingi i trolle mogą spotkać się i spokojnie pogadać przy kuflu czegoś mocniejszego. Grający w Caver Taver wcielają się w obsługę rzeczonej tancbudy i zdobywają punkty za realizację powierzonych im zadań. Każdy dysponuje pulą kości, którą rozdziela pomiędzy poszczególne lokacje. Do wyboru jest zbieranie zamówień na sali, wyciąganie z piwnicy komponentów do potraw i napojów, kreatywne gotowanie, działanie “na zmywaku” (połączone z zabawianiem gości i konserwacją powierzchni płaskich), pracownia czarodzieja (źródło komponentów) i biuro Nasty’ego - szefa całego przybytku. Ten ostatni to wyjątkowo wredny i paskudny krasnolud, który wykorzysta każdą okazję aby dołożyć pracownikowi obowiązków (na początku gry każdy gracz losuje jedną kartę z poleceniem szefa, za wykonanie którego otrzymuje punkty). Tak więc, praca w tym lokalu gastronomicznym to nie przelewki, na szczęście można też liczyć na dodatkowe bonusy w stylu pozostawionych przez nietrzeźwych klientów magicznych przedmiotów. Gra urzeka szatą graficzną, tworzącą klimat gospody w stylu fantasy. Rzecz godna przyjrzenia się.

KLIK

 

Vivarium - A wild strategy board game for 2-5 species.

Vivarium to gra o przetrwaniu gatunków, w dzikim, zmiennym środowisku. Gracze wcielają się w przedstawicieli różnych gatunków, które przy wykorzystaniu swoich instynktów i lęków oraz specjalnych zdolności starają się zaadaptować do nowych warunków. Na przeszkodzie stoją liczne zagrożenia - od monsunu do erupcji wulkanów. Rozgrywka toczy się na planszy złożonej z heksagonalnych segmentów, umożliwiających zróżnicowanie każdej rozgrywki. Zwycięzca jest gracz, którego gatunek ma na koniec ma najwyższą tężyznę. Całość jawi się jako ciekaw gra logiczna (zwłaszcza dla osób z zacięciem ekologicznym)

KLIK

 

March of the Ants: Minions of the Meadow

W grze March of the Ants mamy mamy okazję zarządzać swoim własnym mrowiskiem. Do dyspozycji mamy zastępy dzielnych mrówek, które możemy wysyłać na łąkę, toczyć boje z innymi mrowiskami i ewoluuować tak, aby rosnły w siłę. Dodatek Minions of the Meadow zawiera kilka dodatkowych opcji rozgrywki - gracz może rozwijać mrówki w tzw. Większe Robotnice o dodatkowych zdolnościach, zbierać mszyce, zarażać przeciwnika pasożytami, przyzywać na łąkę paskudne stonogi, które pożerają biedne mrówki i na które można zapolować.  Czyli puszczamy z głośników muzykę do "Mrówki Z" i ruszamy do boju wink.

KLIK

 
 Zdjęcia użyte w artykule pochodzą ze stron kickstarter.com oraz boardgamegeek.com
 

Podobne artykuły

Kickstarter news #1 -  kwietniowy przegląd nowości

Kickstarter news #1 - kwietniowy przegląd nowości

Darzbór! Po przejrzeniu nowości na Kickstarterze, chciałbym podzielić się z szanownymi czy...

czytaj więcej

komentarzy (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany