Artykuły

Kickstarter news #1 - kwietniowy przegląd nowości

Darzbór! Po przejrzeniu nowości na Kickstarterze, chciałbym podzielić się z szanownymi czytelnikami tym, co wpadło mi w oko w dziedzinie gier planszowych, rpg oraz karcianych nie-kolekcjonerskich. Jest to przegląd w 100% subiektywny, również kolejność ich prezentacji nie odzwierciedla skali mojego zainteresowania poszczególnymi tytułami. Zacznijmy więc:

Ave - rozgrywki możnych w starożytnym Rzymie

Gra karciana rozgrywająca się w starożytnym Rzymie, pełna intryg, zdrady i innych przyjemności. Godna uwagi jest przepiękna szata graficzna, każda karta wygląda jak renesansowe malowidło. W grze używa się monet - Denarów i Wpływów, do wyboru jest 8 postaci w które się wcielamy - Aurelia, Gajusz, Kasjusz, Tyberiusz, Juliusz, Oktawiusz, Lavilla i Remus - każda z nich dysponuje unikalnymi zdolnościami wpływającymi na rozrywkę.  Przeznaczona dla dwóch do pięciu graczy, czas rozgrywki około 30 minut. Wygląda smakowicie, więc wielbiciele serialu Rzym - składajmy się i grajmy :)

KLIK

Rifts for Savage Worlds

Pomysł połączenia gry Rifts firmy Palladium z uniwersalnym systemem Savage Worlds jest świetny i kibicuję mu z całego serca. Rifts to świat przyszłości, gdzie na Ziemi pojawiły się tytułowe szczeliny, prowadzące do najróżniejszych światów (znanych z innych gier Palladium) jednocześnie zmieniając rzeczywistość w miks magii, cybernetyki i nadnaturalnych istot. Chiny są rządzone przez demony,  Atlantyda wynurzyła się z odmętów stanowiąc nowy kontynent, Francja przeżywa najazd gargoyli,  a Meksyk podzielił się na księstwa rządzone przez wampiry, taka sytuacja. Sceneria wprost idealna do rozegrania sesji według reguł Brawurowych Światach, zwłaszcza, że obiecywane są nowe Przewagi i Zawady i opisana szczegółowo magia, cybernetyka, pojazdy, pancerze wspomagane i potwory występujące w oryginalnym systemie.

KLIK

Dark Souls™ - The Board Game

Planszowy odpowiednik hack’n’slash’a osadzonego w konwencji fantasy. Mając do dyspozycji przepiękne figurki i estetyczną planszę oraz karty - biegamy, wyrzynamy, kolekcjonujemy dusze. Czyli to co tygryski grające w oryginalną  Dark Souls lubią najbardziej. Do dyspozycji są cztery profesje (Wojownik Rycerz, Herold Zabójca) plus kilka dodatkowych w wersji rozszerzonej. Graczy posiadają też karty z wyposażeniem, które, aby oddać klimat gry komputerowej układa się na specjalnej planszy (pola lewa, prawa ręka etc.). Planszę układamy z kolejnych kafli, co nadaje poszczególnym rozgrywkom unikalny charakter. Dusze pokonanych konsumujemy standardowo przy ognisku, aby wzmocnić się i przeżyć kolejne starcia. Szykuje się niezła jatka!

KLIK

Saltlands - Sail through the Desert!

Post-apokaliptyczna gra planszowa rozgrywająca się na wyschniętej do cna Ziemi, w której dzielni śmiałkowi podróżują przez morze słonych piasków, w poszukiwaniu lepszego życia (i wody). Do wyboru unikalne postacie (Transportowiec, Podpalaczka, Oracz, Uzdrowicielka, Naukowiec i Mała Dziewczynka), pojazdy i nisko-technologiczny ekwipunek. Jako bonus każdy wspierający projekt może pobrać komiks, rozgrywający się w świecie gry.

Galerię projektu możemy obejrzeć tutaj 

Zasady gry dostępne tutaj

ARENA: Fury of Hellas

Arena to dynamiczna karciana gra o greckich herosach bijących dla chwały na kwaśne jabłko rozmaite mitologiczne maszkary. W grze występuje osiemnastu herosów, osiemnaście potworów i osiemnaście kart przeznaczenia. Wszystko to gracze rzucają na tytułową arenę i w trakcie radosnej jatki ustalają zwycięzcę.

KLIK

Tesla vs. Edison: Powering Up!

Dodatek do ciekawej gry o rywalizacji wynalazców i wynalazkach. Jak wieść gminna niesie panowie Tesla i Edison nie przepadali za sobą, jakby tego było mało - do wspólnej rywalizacji zaproszono jeszcze kilka sław ze świata nauki (Maxim, Thompson, Brush). Wszystko to prowadzi do epickiej War of Currents, gdzie walka toczy się przy użyciu laboratorium, intelektu jak również mniej wyrafinowanych, brudnych sztuczek. W dodatku mamy dodatkowego wynalazcę - Madam C.J. Walker, nowe karty propagandy, żeńskich luminarzy i parę innych ciekawych rozwinięć rozgrywki. Przy tego projektu jest też możliwość zaopatrzenia się w dodruk podstawki (aktualnie już niedostępnej w sprzedaży).

KLIK

Town of Salem - The Card Game

Jak reklamują twórcy - jest to gra karciana dla ludzi, którzy lubią wieszanie swoich przyjaciół, wilkołaki, pielgrzymów i wymyślne, wiedźmie kapelusze. Jest to makabryczna wersja gry w Mafię, gdzie w mrokach nocy gracze, w zależności od wylosowanej postaci mogą wspierać, badać lub zabijać pozostałych. Potem następuje dzień,  ruszają procesy i jeśli oskarżany przez  innych gracz zostaje uznany za winnego jest bezzwłocznie wieszany. Miła rozrywka dla całej rodziny na niedzielne popołudnie.

KLIK

Chernobyl Memorial Playing Cards

Na koniec coś zupełnie z innej beczki. Klasyczne karty do gry wydane z okazji trzydziestej rocznicy katastrofy w Czarnobylu. Stylowe, opalone pudełko z opadem radioaktywnym a na kartach efektowne zdjęcia z wnętrza zakazanej strefy. Ciekawy pomysł.

KLIK

Wszystkie zdjęcia użyte w artykule pochodzą ze stron www.kickstarter.com i boardgamegeek.com

 

Podobne artykuły

10 gier nie-wideo, w które zagrałbym w 2015 roku gdybym miał czas

10 gier nie-wideo, w które zagrałbym w 2015 roku gdybym miał czas

Zapraszam na subiektywny przegląd tytułów, które moim zdaniem prezentowały się najc...

czytaj więcej
Diuna RPG  - zapomniane Kroniki Imperium

Diuna RPG - zapomniane Kroniki Imperium

Po sukcesie  gier wideo rozgrywających się w świecie Diuny kwestią czasu wydawało się wydani...

czytaj więcej
Nowość - Deathwatch: Overkill

Nowość - Deathwatch: Overkill

Deathwatch: Overkill to nowa gra planszowa Games Workshop nawiązująca do chlubnych tradycji Space...

czytaj więcej

komentarzy (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany