Artykuły

Gears of War 4 - co wiemy o czwartych Gyrosach?

Beta Gears of War 4 za pasem, a premiera gry już w październiku. Czwarte Gyrosy zapowiadają się na jedną z najgorętszych premier 2016 roku. Na tydzień przed rozpoczęciem bety warto podsumować, co do tej pory wiemy o nadciągającej kontynuacji hitu Microsoftu.

 

Fabuła

Historia Gears of War 4 toczy się w 25 lat po zakończeniu trylogii Marcusa Fenixa. Po pokonaniu Szarańczy za pomocą machiny Adama Fenixa Sera jest wystawiona na ekstremalne warunki pogodowe. Wichury i burze niszczą powierzchnię planety. Na domiar złego społeczność Sery musi zmierzyć się z kryzysem energetycznym. Żołnierze COG zostali zwolnieni ze służby, a ludzkość (często wbrew swojej woli) gromadzona jest w warownych cytadelach. Ci, którzy nie zgadzają się mieszkać w zamkniętych enklawach radzą sobie sami na pustkowiach poza bezpiecznymi więzieniami.

Bohaterowie

Fabułę będziemy śledzić z perspektywy trójki bohaterów. JD Fenix jest synem samego Marcusa Fenixa. Będąc żołnierzem COG brał udział w tajemniczym „incydencie”, po czym zdezerterował z szeregów Koalicji. Ucieka przed prześladowcami wraz z przyjaciółmi – Delem Walkerem (również dezerterem z COG i uczestnikiem owego „incydentu”) oraz urodzoną w dziczy Kait Diaz.  

Gameplay

Zmienne warunki pogodowe będą utrudniać życie podczas rozgrywki. Mają przede wszystkim mieć wpływ na osłony, zza których będziemy prowadzić ogień (wiatr będzie mógł zniszczyć kryjówkę). Aura ma również oddziaływać na zachowania przeciwników. Osłony będzie można również tworzyć za pomocą interaktywnych elementów otoczenia (np. niektóre miejsca mają dawać możliwość odstrzelenia większego elementu, który po upadku zapewni nam kryjówkę). System walki oparty na osłonach ma być również nieco zmieniony, by ułatwić zadawanie obrażeń w walce wręcz.

Gra ma oferować możliwość zabawy w trybie kooperacyjnym, z tym, że pierwszy gracz będzie zawsze prowadzić postać młodego Fenixa, a gracz drugi będzie wybierał pomiędzy Delem a Kait. Wybór towarzysza będzie miał wpływ na prezentację pewnych elementów fabuły. Prawdopodobne jest użycie latarek w celu rozświetlania ciemniejszych miejsc na planszy.

Wrogowie

Na temat wrogów na razie wiadomo niewiele. W nowych Gearsach będziemy stawiać czoła przeciwnikowi, który ma zwać się The Swarm. Serwis Gameinformer donosi, że podstawowymi jednostkami przeciwnika będą obleczone w kokony potworki nazywane Juvies, które w trakcie walki mają dojrzewać przeistaczając się w potężniejszych przeciwników – Drones. Nowymi wrogami będą również Pouncers, którzy mają przypominać wielkie gryzonie. Na jednym z udostępnionych trailerów można było również zauważyć wilkopodobne, zwinne i nienazwane jeszcze stworzenia.

Uzbrojenie

Poza tym, że wracają dobrze znane lancery i gnashery to o broni również nie wiadomo zbyt wiele. Według serwisu Gameinformer nowymi zabawkami mają być Buzzkill, czyli wyrzutnia rykoszetujących pił tarczowych oraz Dropshot wyrzucający w powietrze potężne wiertła, które następnie drylują podłoże.

Technikalia

Studio Coalition odgraża się, że gra będzie dopracowana do granic możliwości i ma wyciskać ostatnie soki z Xboksów One. Kampania single player ma oferować grafikę 1080p w 30 klatkach na sekundę, a zabawa wieloosobowa ma być wyświetlana z prędkością 60 FPSów.

 

Co o tym sądzicie? Złożyliście już preorder na czwarte Gyrosy czy czekacie na pierwsze recenzje?

 

 

 

Źródła IGN.com i Gameinformer

Foto: IGN.com, Gameinformer, Xbox.com

Podobne artykuły

Recenzja - Far Cry: Primal

Recenzja - Far Cry: Primal

Życie we współczesnym świecie nie jest proste. Każdy goni za pieniądzem, nie mamy na nic c...

czytaj więcej
Recenzja - The Division

Recenzja - The Division

Nowy Jork - miasto statuy wolności, hali Madison Square Garden, tragedii zamachów z 11 wrz...

czytaj więcej
Microsoftu powrót na PC

Microsoftu powrót na PC

Microsoft pragnie wrócić na Peceta łono i puszcza oczko do graczy bawiących się na blaszak...

czytaj więcej
Nowy trailer Quantum Break

Nowy trailer Quantum Break

Microsoft prezentuje nowy zwiastun aktorski do gry Quantum Break, zatytułowany „Czarne char...

czytaj więcej

komentarzy (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany